Noclegi na wakacje – gdzie ?

gubalowka

Zakopane od dawna jest jednym z najchętniej odwiedzanych kurortów w Polsce. Miejscowość leżąca w górach przyciąga wielu ludzi, którzy decydują się na krótkie wycieczki, lub też poszukują noclegów w Zakopanem, żeby móc poznać jak najwięcej lokalnych atrakcji. Czemu warto wybrać się do stolicy Tatr?

Najważniejsze atrakcje w Zakopanem

Spędzając urlop w Zakopanem dobrze wybrać się nad Morskie Oko, czyli największe, a równocześnie najbardziej popularne jezioro w Tatrach. Wyprawa przypadnie do gustu każdemu kto uwielbia podziwiać malownicze widoki, ponieważ podczas spaceru nad Morskie Oko tych na pewno nie braknie. Spacer z pewnością spodoba się ludziom lubiącym dużo chodzić, gdyż trasa nad jezioro mierzy około 8 km.

W miejscowości znajdują się także muzea poświęcone ważnym osobom związanym z miejscowością, jak choćby Muzeum Stylu Zakopiańskiego poświęcone Witkacemu, Harenda, czy Muzeum Kornela Makuszyńskiego. Najmłodszych z pewnością ucieszy wizyta w Muzeum Figur Woskowych.

Do Zakopanego dobrze przyjechać zimą – każdego roku organizowane są tam zawody w skokach narciarskich. Narzekać na nudę nie będą także turyści, którzy chcą nie tylko oglądać ale również trenować sporty zimowe. W Zakopanem są dobrze przygotowane stoki narciarskie o zróżnicowanym poziomie trudności, nie brak tam także lodowisk.

Zakopane to miasteczko, w którym znajdują się liczne kwatery. Turyści decydujący się na wypoczynek w tym miejscu mogą wybrać różne rodzaje kwater, między innymi apartamenty, hostele, domki z bali i tradycyjne kwatery prywatne. Co istotne noclegi Zakopane można znaleźć w licznych zakątkach miejscowości, co sprawia że każdy znajdzie miejsce dostosowane do swoich potrzeb niezależnie od tego czy chce się zatrzymać w centrum kurortu, czy też na jego obrzeżach.

Zobacz również: noclegi Zakopane

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *