Kompresory spalinowe

Sprężarki spalinowe używane są ludziom już od dekad, w wielu branżach są one w codziennym wykorzystaniu. Duże firmy zazwyczaj mają ich w nadmiarze, gdyż obecnie większość fabryk potrzebuje do funkcjonowania sprężarek. Lecz w chwili otwierania nowej firmy zakup od początku nowego sprzętu będzie wiązać się z całkiem dużym kosztem. Gdzie nabywać kompresory spalinowe, żeby nie stracić na nie majątku?

Aby zaopatrzyć swoją pierwszą fabrykę w sprężarki najwyższej jakości nie potrzebujemy wcale ich nabywać, wystarczy wykorzystać opcję leasingu. Przedsiębiorcy mogą go otrzymać bezpośrednio u producenta sprężarek, operują oni nie tylko nowymi maszynami, ale także używanymi. Oczywiście cena dzierżawy jednej sprężarki zależna jest od kondycji, wieku a także możliwości maszyny. Leasingodawca zawiera z nami umowę na czas ograniczony, w tym czasie będziemy zobowiązani do comiesięcznego uiszczania konkretnej kwoty opłat, w zamian za możliwość używania kompresorów we własnej firmie. Po zakończeniu kontraktu można kompresory spalinowe odkupić albo tez zrezygnować z dzierżawy. Kolejną, ciekawą opcją jest kupno sprężarek z drugiej ręki. Wiąże się to oczywiście z ryzykiem zakupu wadliwego sprzętu, chociaż cena powinna być bardzo interesująca. Najlepiej używane kompresory kupować u sprawdzonego sprzedawcy, przykładowo dużej firmy, która systematycznie wymienia urządzenia na lepszy model. Takie używane kompresory spalinowe mogą nam służyć jeszcze parę lat, trzeba tylko przestrzegać odpowiedniej konserwacji sprzętu. 

Profesjonalne kompresory do zastosowania przemysłowego są dość drogimi urządzeniami. Debiutujący przedsiębiorca może nabyć je w atrakcyjnej cenie, wybierając używane egzemplarze. Można także wydzierżawić nowy kompresor bezpośrednio u producenta. 

Zobacz także: sprężarki atmos

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *