Projekt instalacji gazu

Współcześnie w Polsce coraz więcej osób porywa się na zakup własnego mieszkania. Mimo, że zazwyczaj na ten cel jest niezbędny kredyt hipoteczny, większość osób decyduje się go zaciągnąć. Inwestorzy stawiają coraz to nowe osiedla, lecz dużą popularnością wciąż szczycą się stare kamienice. Co jednak zrobić, kiedy wybrane lokum ocieplane jest nadal piecami węglowymi?

Zainwestuj w gaz!

Gdy z końcem XIX wieku wznoszono budynki mieszkalne, przeważnie instalowano w nich piece, które ogrzewały poszczególne pomieszczenia. Jednak współcześnie coraz częściej są one usuwane i wdrażane jest centralne ogrzewanie. Oczywiście tego typu inwestycja będzie odstraszać na początku, lecz wbrew pozorom projekt instalacji gazu nie jest ogromnym wydatkiem. Z uwagi na duże zanieczyszczenie środowiska w Europie, Unia przeznaczyła dostatecznej wielkości budżet, który ma pomóc ludziom w zmianie sposobu ocieplania. Nabywając lokum w kamienicy możemy otrzymać bardzo dużą pomoc na wdrożenie ogrzewania gazowego, fragment z uzyskanej kwoty nie podlega zwrotowi. W zależności od metrażu koszt inwestycji będzie różny. Jednak każdy musi liczyć się z opłatami rzędu co najmniej 5 000 złotych. W miastach borykających się z dużymi zanieczyszczeniami, jak Kraków, gminy gwarantują nawet 70% wspomaganie tego typu inwestycji. Na początku jednak niezbędny będzie projekt instalacji gazu, jaki przedłożymy do odpowiedniego urzędu. Sporządzi go dla nas firma, której zlecimy późniejszy montaż ogrzewania. 

Stare kamienice z pewnością mają w sobie pełno uroku, jednak często przed zamieszkaniem w takim miejscu powinniśmy zainwestować sporą kwotę w remont. Na starcie należy zainstalować ogrzewanie gazowe, które jest tańsze, wygodniejsze i znacznie bardziej ekologiczne niż opalanie w piecu kaflowym. 

Sprawdź także: projekty instalacji sanitarnych

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *