Kompresory spalinowe

Kompresory spalinowe używane są ludziom już od dekad, w licznych sektorach są one w powszechnym zastosowaniu. Spore firmy zawsze mają ich w nadwyżce, gdyż współcześnie większość hal produkcyjnych potrzebuje do funkcjonowania kompresorów. Lecz w chwili otwierania nowej działalności zakup od początku nowego sprzętu może wiązać się z dość dużym wydatkiem. Gdzie kupować kompresory spalinowe, żeby nie stracić na nie fortuny?

Zobacz również: kompresory spalinowe

Aby zaopatrzyć swoją pierwszą fabrykę w sprężarki najlepszej klasy nie musimy wcale ich kupować, wystarczy wykorzystać opcję leasingu. Biznesmeni mogą go uzyskać bezpośrednio u producenta sprężarek, operują oni nie tylko nowymi urządzeniami, ale także używanymi. Oczywiście kwota wynajmu jednej sprężarki uzależniona jest od kondycji, wieku oraz funkcji maszyny. Producent zawiera z nami kontrakt na czas określony, w tym czasie będziemy zobligowani do comiesięcznego uiszczania odpowiedniej sumy opłat, w zamian za możliwość korzystania z kompresorów w swojej fabryce. Po zakończeniu kontraktu możemy kompresory spalinowe nabyć albo tez zrezygnować z dzierżawy. Następną, atrakcyjną alternatywą jest kupno sprężarek z drugiej ręki. Wiąże się to oczywiście z ryzykiem kupna wadliwego sprzętu, jednak cena może być niezwykle interesująca. Najlepiej używane kompresory kupować u rzetelnego sprzedawcy, przykładowo dużej firmy, która regularnie wymienia urządzenia na lepszy model. Takie używane kompresory spalinowe powinny nam służyć jeszcze parę lat, trzeba jedynie przestrzegać odpowiedniej konserwacji maszyny. 

Profesjonalne sprężarki do zastosowania przemysłowego są dość drogimi maszynami. Początkujący biznesmen może nabyć je w niższej cenie, decydując się na używane modele. Można również wydzierżawić nowy kompresor prosto od producenta.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *