The Sims – zjawisko rozrywki

Wszyscy,którzy są wielbicielamirozmaitego typu gier komputerowych z całą pewnościądobrze zdają sobie sprawę z tego, na czym polega gra „The Sims”. Jak się okazuje, ta atrakcyjnajuż gra jest znana na całym świecie, choć jak przyznaje sam jej twórca, początkowo wcale nie miał takiego założenia. Pierwotniebo gra miała być oprogramowaniemsłużącym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli tworzyć modele do obrazowania ludzi.

Dzisiajgra „The Sims” jest grą słynną i cenioną,wydawaną przez jednostkę Maxis. Jeżelimielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to trudne,wskutek tego, że gra ta często honorowana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tejsłynnej gry zostaławydana w 2000 roku, a do tego czasu wydano jąw ponad szesnastu milionach kopii.

Co ciekawe, gra taprzenigdy tak defacto nie miała jasno i precyzyjniezdefiniowanego celu. Gracz ma do zrealizowania dużozadań, począwszy od konstruowania mieszkania aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów. Zajęcie to bywawybitnie wciągające z powodu wielu możliwości, jakie daje gra. Nie skłamiemy także, jeżeli dodamy, że gra ta takw istocie może ciągnąć się w nieskończoność. Do najistotniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceństworzonym przez siebie postaciom(samodzielnie jesteśmy w stanie nadawać im imiona,wybierać odcień skóry lub kolor włosów). Ważnejest w związku z tym to,aby każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak i naodpoczynek czy na spożywaniepojedynczych pokarmów.

Jeżeli gracz notorycznie będzie zapominał o najważniejszychczynnościach, wówczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym czasie gra się kończy,jednak oczywiściejesteśmy w stanie wprowadzić do grycałkowicieinnowacyjnych Simów, znów przez siebiestworzonych.Gra „The Sims”, jak i jej następne częścizdają się bić wszelkie rekordy popularności, a zawdzięczają toprzede wszystkim szerokiemu gronie odbiorców, do jakich gra jest dedykowana. Nie jest onabo tylko oraz wyłącznie grą typowo żeńską lubtypowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płcii z pewnością wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „TheSims” jest w głównej mierze dwu i trójwymiarowa grafika, która czyni gręwybitnieciekawą oraz wciągającą. Wszelkiekonstruowane przez graczy postacie są więc trójwymiarowymiprzedmiotami – sprawdź również SimCityBuildIt Hack.

Theme niekończącej się grykomputerowej był do tej pory stosowany wnielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon),lecz żadna seria uprzednio nie zdobyła takdużej popularności. „The Sims”jest w następstwie tego pierwszączęścią serii, jaka odniosła spektakularnypowodzenie na pełnym rynku gier komputerowych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *