Rześka woda dla zdrowia

uzdatnianie wody

Woda to źródło życia, jednakowoż przez zanieczyszczanie otoczenia oraz występujące w nim toksyny i ona staje się potencjalnym zagrożeniem dla istnienia i dobrego samopoczucia człowieka. Skutkiem tego także każda woda, jaką wydobywa się z różnorakich źródeł musi przejść proces uzdatniania przed dopuszczeniem jej do spożycia.

Na czym bazuje uzdatnianie wody? Trzeba zdać sobie kwestię z tego, że uzdatnianie to szablonowy proces dopuszczenia wody do spożycia przez ludzi. Sam przebieg to nic innego jak poprawa jakości wody, by ta spełniała wszelkie wyznaczone prawem wzorce i nie stwarzała zagrożenia dla systemów żyjących. Uzdatnianie wody składa się z poszczególnych etapów, które muszą nastąpić po sobie, aby woda stała się wodą pitną oraz nie szkodziła człowiekowi:

 

1)            etap 1: napowietrzanie, jakie natlenia wodę oraz eliminuje rozpuszczone w niej niewartościowe gazy,

2)            etap 2: filtrowanie, którego celem jest oddzielenie niepożądanych substancji,

3)            etap 3: dezynfekcja, jaka wyklucza zagrożenia chorobotwórcze takie jak bakterie, wirusy i grzyby;

4)            etap 4: zmiękczanie, to używane jest przede wszystkim wtenczas, kiedy tak właściwie woda ma być spożytkowana w przemyśle

 

Nie każdy wie, że wybór metody uzdatniania wody w obszernej mierze zależy od typu ujęcia wody. Czemu tak się dzieje? Powód jest prosty: rozmaite ujęcia wodne znamionuje różnorodny poziom i rodzaj zanieczyszczeń, właśnie dlatego także inaczej przebiegać będzie uzdatnianie wody z ujęcia powierzchniowego, zupełnie inaczej z drenażowego, a jeszcze odmiennie z głębinowego, inaczej podziemnego. Najczystsza woda wywodzi się z ujęcia głębinowego, ponieważ w jakiś sposób sama ulega procesowi samooczyszczania, co nie świadczy nie potrzebuje uzdatniania.

Zobacz także:

http://www.cin.org.pl/rynek-uzdatniania-wody-juz-nigdy-nie-bedzie-taki-sam/

oraz

http://www.cin.org.pl/

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *