Wyjazd na wschód od naszego kraju – Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy wyruszali w głównej mierze na Zachód, nie wyłącznie do pracy, jakkolwiek także w celach krajoznawczych. Aktualnie coraz więcej osób obiera kierunek wschodni, bowiem Wschód wrócił wreszcie do łask. Ten urzekający region to optymalne miejsce na zresetowanie się oraz nabranie sił. Na wschodzie aranżowane są także Wycieczki Integracyjne Rzeszów. Naturalnie najentuzjastyczniej na wschód jeżdżą osoby, które cokolwiek wiedzą o tym rejonie i ubóstwiają klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem oraz zamiarem wypraw z Polski jest Ukraina. Wycieczki na Ukrainę to już niemalże zwyczajność każdego przewodnika krajoznawczego po wschodniej domenie Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, panoramą barw, apetyczną kuchnią i nadzwyczaj, ale to niezmiernie niskimi cenami. Wielu Polaków ochoczo wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, bo to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co należy wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, pamiętajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, w takim razie na przejściu granicznym zostaniemy zapytani o paszport, wypada być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy niezwykle długo, czasami nawet kilkanaście godzin. Wynika to z kolosalnego ruchu przemytniczego nad którym próbują zapanować i Polska, i Ukrainy.
• Najszybsza i najtańsza jest wyprawa na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu punktów podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Rzecz jasna, że tak, a jeśli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez obaw. Po ukraińsku można się dogadać z kimkolwiek nawet bez znajomości języka, wynika to z przynależności oraz polskiego, i ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Co poniektóre słowa są wybitnie analogiczne, wystarczy ich jedynie przyzwoicie używać.
Najogromniejszą oraz najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wycieczki do Lwowa to atrakcja, z której korzysta wielu podróżników. Lwów to zabytki, wspaniała kuchni oraz bezmiar inspiracji dla codziennego życia.

 

Sprawdź także: Wycieczki do Lwowa

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *