Sposób na telemarketerów – szybko sprawdź kto dzwonił

Wszechobecny internet, jak wszelkie fanty technologii z których korzystamy ma swoje pozytywy jak i minusy. Duża grupa korzysta z portali społecznościowych, kupuje w sklepach internetowych, rejestruje konta na forach – wszędzie tam pozostawiamy po sobie jakiś ślad. Choć dużo firm proponujących nam własne usługi w internecie zapewnia nas o anonimowości oraz zabezpieczeniu danych, tak rzeczywiście nie są w stanie zrobić tego zawsze i w 100 procentach. Zawsze gdzieś nastąpi nawet „niewielki wyciek” danych, w efekcie czego zdarza się, że jesteśmy nękani telefonami od telemarketerów próbujących sprzedać nam następną usługę czy towar. Na szczęście można temu zaradzić i nie tracić drogocennego czasu na nieprzydatne rozmowy – wystarczy jedynie sprawdzić kto dzwonił, korzystając z szczególnej wyszukiwarki.

 

Czyj to numer, czyli w jaki sposób uniknąć niewygodnych rozmów

Nękanie telefonicznymi propozycjami nie musi świadczyć, że ktoś uzyskał numer nielegalnie – w obszernej mierze tymi nękającymi nas figurami są pracobiorcy firm, z jakimi podpisaliśmy umowy. Bywa, że są to agenci instytucji bankowych, operatorów sieci komórkowych lub też innych firm. Rozmowa z nimi rzadko należy do przyjemności oraz mało kto ma na nie chętkę lub ewentualnie czas. Jeśli wiec nie czekacie na żaden znaczący telefon, możecie po prostu nie odbierać oraz spowodować co to za numer – kto chciał się z nami właśnie skontaktować.

 

Kto dzwonił – z jakiego powodu należałoby korzystać z wyszukiwarek numerów?

Korzystanie z wyszukiwarek numerów pozwala na:

•             sprawdzenie do kogo należy numer (jeśli jest to szkodliwe połączenie będzie oznaczone jako numer „nękający”

•             sprawdzenie opinii o numerze telefonu

•             dodawanie numerów telefonów

•             pisanie opinii

Usługa, jaką oferują portale typu ktodzwonil.net jest zbawienna też dlatego, iż coraz częściej słyszy się o przypadkach „naciągania”. Zdarza się, że na wyświetlaczu telefonu pojawia się wiadomość o próbie skontaktowania się – oddzwonienie do nieznajomego może być katastrofalne w skutkach dla portfela. W szeregu przypadków albowiem są to numery oszustów, których pomysłem na biznes jest zarabianie oczywiście na połączeniach telefonicznych, które notabene w większości wypadków są w gruncie rzeczy drogie. Nieraz oraz samo odebranie telefonu od takiej osoby może obfitować w pokrewne efekty. Warto w związku z tym posiadać się na baczności oraz sprawić czyj to numer jeżeli ma się jakiekolwiek wątpliwości – tym bardziej, że ma się możliwość zrobić to ekspresowo oraz sprawnie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *