SimCity niezwykłość gry

Wszyscy, którzy są entuzjastami przeróżnego rodzaju gier komputerowych z całą pewnością porządnie zdają sobie sprawę z tego, na czym bazuje gra „The Sims”. W jaki sposób się okazuje, ta popularna już gra jest znana na całym świecie, chociaż jak przyznaje sam jej twórca, w pierwszej chwili w żadnym wypadku nie miał takiego założenia. Pierwotnie albowiem gra miała być oprogramowaniem służącym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli tworzyć modele do obrazowania ludzi. Dziś gra „The Sims” jest grą popularną oraz cenioną, wydawaną przez jednostkę gospodarczą Maxis. Jeżeli mielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to trudne, dlatego, iż gra ta w szeregu przypadków uznawana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Pierwsza część tej popularnej gry pozostała opublikowana w 2000 roku, a do tego czasu wydano ją w ponad szesnastu milionach kopii.

Co zajmujące, gra ta nigdy tak ściśle mówiąc nie miała jasno i dokładnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania wiele zadań, począwszy od budowy mieszkania aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów. Zajęcie to bywa bardzo wciągające z powodu wielu dyspozycji, jakie przynosi gra. Nie skłamiemy również, jeśli dodamy, że gra ta tak w istocie może ciągnąć się w nieskończoność. Do najistotniejszych zadań każdego gracza należy przede wszystkim wydawanie poleceń stworzonym przez siebie postaciom (samodzielnie jesteśmy w stanie nadawać im nazwy, wybierać odcień skóry czy kolor włosów). Istotne jest w następstwie tego to, by każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak i na odpoczynek czy na jedzenie pojedynczych pokarmów. Jeżeli gracz notorycznie będzie zapominał o najważniejszych czynnościach, w owym czasie postacie zachorują, po czym umrą. W tym czasie gra się kończy, jednak oczywiście jesteśmy w stanie wprowadzić do gry całkiem oryginalnych Simów, znowuż przez siebie utworzonych.

Gra „The Sims”, jak oraz jej następne części zdają się bić wszystkie rekordy popularności, a zawdzięczają to przede wszystkim gigantycznemu gronie odbiorców, do których gra jest dedykowana. Nie jest ona bo tylko oraz wyłącznie grą typowo żeńską czy typowo męską. Grać są w stanie w nią przedstawiciele obojga płci oraz na pewno wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „The Sims” jest przede wszystkim dwu oraz trójwymiarowa grafika, jaka czyni grę wybitnie atrakcyjną i wciągającą. Wszystkie kreowane przez graczy postacie są wobec tego trójwymiarowymi obiektami – wypróbuj też SimCity BuildIt Hack.

Motyw niekończącej się gry był do tej pory użytkowany w nielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon), lecz żadna seria uprzednio nie zdobyła tak ogromnej popularności. „The Sims” jest więc pierwszą częścią serii, która odniosła fenomenalny powodzenie na całym rynku gier komputerowych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *