Jak założyć osobistą aktywność gospodarczą?

Aktualna sytuacja ekonomiczna, nie tylko Polski, ale i Europy, sprawia, że coraz to więcej ludzi decyduje się na tak nazywane wzięcie spraw w swoje ręce i najzwyczajniej w świecie rozpoczęcie pracy na własny rachunek. Okazuje się, że prowadzenie własnej firmy wydaje się dawać niemało pokaźniejszą stabilizację niż pracowanie dla kogoś, nawet na umowę o pracę. W dobie kryzysu ekonomicznego, gdy nawet ogromne spółki upadają, tak w samej rzeczy o osobiste stanowisko pracy nikt nie może być w stu procentach spokojny.

Skutkiem tego pewniej jest odpowiadać samemu za to, aby prywatna korporacja funkcjonowała i, nawet jeżeli nie daje kolosalnych zysków, gwarantowała bezpieczeństwo w postaci comiesięcznych opłat składek zdrowotnych i ubezpieczeniowych. Oczywiście by było to możliwe, nieodzowne jest spełnienie pewnych formalności związanych z założeniem własnej aktywności gospodarczej. Na szczęście lokalny rząd dokłada aktualnie wielu starań, żeby umożliwić ludziom przedsiębiorczym założenie osobistej firmy. To właśnie dzięki takiej postawie ludzi rządzących naszym państwem, większa część powiązanych z tym formalności załatwić można za pośrednictwem sieci internetowej.

Wystarczy tylko wyrobić sobie tak nazwany profil zaufany, jaki należy potwierdzić we właściwej siedzibie ZUS czy US, by móc wniosek o wpis do centralnej ewidencji działalności gospodarczej wysłać elektronicznie. Niewątpliwie wcześniej taki wniosek trzeba porządnie wypełnić. Tutaj wpisuje się wszelkie dane dotyczące przyszłej firmy, a w szczególe jej nazwę, adres siedziby oraz typ prowadzonej aktywności. Podczas wypełniania wniosku należy także zastanowić się nad odpowiednim doborem opodatkowania działalności gospodarczej przez siebie prowadzonej.

 

Zobacz także serwisy o tematyce biznesowej:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *